Współpraca

Osoby zainteresowane współpracą proszę o kontakt e_szwarc@wp.pl

sobota, 2 czerwca 2012

Typy kolorystyczne - WIOSNA

Coś o czym powinna wiedzieć każda kobieta, a większość nie wie. Każda z nas jest określonym typem kolorystycznym.
Wyróżniamy 4 typy kolorystyczne:


Wiosna 
Lato 
Jesień
Zima ( 2 podtypy: królewna śnieżka i typ południowy)
W zależności od tego jakim typem kolorystycznym jesteśmy, pasują do nas inne tanacje kolorów.W celu określenia naszego typu kolorystycznego przeprowadza się analizę kolorystyczną za pomocą specjalnych chust. 

Jak wygląda analiza kolorystyczna
Do zabiegu przychodzimy bez makijażu, z lekkim odrostem lub ze zdjęciem z dzieciństwa, aby określić nasz naturalny kolor włosów. Bierzemy pod uwagę:

  • odcień skóry 
  • kolor oczu
  • naturalny kolor włosów i brwi
  • kolory znamion (np. piergi) 
  • określamy sposób w jaki skóra się opala
Wszystkie te cechy pozwolą nam określić jaki jest nasz typ urody. Podczas analizy jesteśmy w stanie same zauważyć, jak wpływają na nas kolory. Przykładając do twarzy jeden kolor wyglądamy korzystnie, a przy zmianie jego odcienia lub intensywności  zauważamy że kolor cery się pogarsza, wszelkie niedoskonałości są bardziej widoczne itp. Dzieje się tak za sprawą chłodnych i ciepłych odcieni, które oddziałują na naszą cerę. Gdy dany odcień odpowiada naszemu typowi urody, sprawia że cera jaśnieje, staje się delikatniejsza, wygładzona, nie widać podkrążonych oczu, czy rozszerzonych naczynek. I tak naprawdę jest, sama miałam  przeprowadzaną taką analizę i choć początkowo podchodziłam sceptycznie do tego tematu, to do analizy przekonałam się w 100%. Przeprowadza się ją raz w życiu i nigdy się ona nie zmienia.  Oczywiście możemy wpływać na odbiór naszego wizerunku i go zmieniać. 

Typ kolorystyczny Wiosna

Wiosna jest ciepłym typem kolorystycznym. W Polsce najrzadziej występującym. 
Cera: jasna o lekko brzoskwiniowym zabarwieniu, łatwo się się czerwieni. Mogą występować piegi, o tonacji złotawej, dobrze się opala.
Włosy: Blond, ale raczej wpadające w odcień żółty - słomiany, złotobrązowy, pod słońcem wpadają w rudawy połysk. Włos dość cienki i delikatny. 
Oczy: najczęściej błękitne, zielone lub jasnobrązowe

Wiosny nie wyglądają dobrze w ciemnych kolorach oraz w kredowej bieli. Powinny zawsze wybierać ciepłe barwy, przez kolory złociste, brązy, róże i czerwienie w cieplej tomacji, aż po seledyny i żółcie. Jeśli już pani wiosna ma ochotę na ciemny kolor, to najlepiej w dodatku, inaczej będzie wyglądać blado i chorobliwie.


Charlize TheronAmy Adams


Blake Lively


Makijaż dla Pani Wiosny:
Cień: morelowy, oranżowy, waniliowy, turkus, delikatny fiolet wrzosowy, złoty, beż i złote brązy, delikatne zielenie.
Pomadka: koralowa, łososiowa, czerwień strażacka, wszelkie pomadki z domieszkami pomarańczu
Róż: łososiowy, jasnokoralowy, brzoskwiniowy.
A oto moja propozycja makijażu dla Pani wiosny. 


Jutro kolejny typ kolorystyczny :) Zapraszam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, zaglądajcie częściej :)